Haber

Birleşik Kamu-İş Başkanı Mehmet Balık: Eytliler Koşulsuz Kazanılmış Haklarını İstiyor

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “AKP hükümetinin yaş şartı, staj, askerlik borcu gibi birçok formül ortaya koyması EYT konusunda çözüm üretmekten çok geçici bir seçim yatırımıdır. Emekli olacak yaştaki vatandaşlar koşulsuz kazanılmış haklarını talep ediyor” dedi.

Mehmet Balık bugün yaptığı yazılı açıklamada EYT üyeleri için getirilmesi düşünülen yeni şartlara tepki gösterdi. “AKP iktidarının yaş şartı, staj, askerlik borcu gibi birçok formülü ortaya koyması, EYT konusunda çözüm üretmek yerine geçici bir seçim yatırımı yaptığının açık göstergesidir. Emekli olacak yaştaki vatandaşlar talep ediyor. kayıtsız şartsız kazanılmış haklarıdır” dedi Balık.

“1999 yılından önce işe başlayan ve o dönemin kanunlarına göre bugün emekli olmaya hak kazanan vatandaşlar, bugün açıklanacak formüllere göre değil, o döneme ait kazanılmış haklarını talep ediyor. Kazanan milyonlarca vatandaşımızın ortak talebi Kanun değişikliği ile emeklilik hakları hukuka aykırı bir kural değişikliği ile ellerinden alınanların, açıklanacak EYT formülünde, kanun süresi içinde kazandıkları hakların iade edilerek, herhangi bir şart aranmaksızın koşulsuz anlaşmaya varılması gerekiyor. işe girdiler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu